חומר איטום ללוחות חשמל

חומר איטום ללוחות חשמל

תוכן עניינים

איך מבודדים ארונות ולוחות חשמל משריפות?

אחד האלמנטים הדליקים ביותר בכל מבנה הוא לוחות החשמל. את לוחות החשמל ניתן לבודד באמצעות ארונות ייעודיים העשויים חומרים אטומים נגד אש. אם בעבר ארונות החשמל היו נבנים מעץ, היום השימוש בחומרי מתכת הוא נפוץ יותר. באמצעות שימוש בחומר איטום ללוחות חשמל ניתן למנוע התפשטות של הדליקה אל תוך ארונות החשמל ולוחות החשמל במבנה ובעיקר לעכב את קצב התפשטות האש אל מקורות החשמל במבנה. חומר האיטום עשוי בדרך כלל מחומרים פולימריים מעכבי בעירה המספקים מענה לעיכוב השריפה לפני שצוותי הכבאות וההצלה מגיעים לבניין במטרה להשתלט על השריפה.

שימוש בלוחות עם מעכבי בעירה

אחד מחומרי הגלם הנפוצים ביותר למניעת התפשטות של שריפה אל לוחות החשמל במבנה, הוא לוח מעכב בעירה KBS. לוח זה מגיע בעובי של 5 ס”מ וניתן לרכוש אותו עם תוספת ציפוי של חומר מעכב בעירה המגביר את האפקטיביות שלו בעת שריפה. המטרה של לוחות ה-KBS הוא לעצור את השריפה במקום מסוים ולא לתת לה להתפשט לעבר לוח החשמל, צנרת של חשמל או פירים של תקשורת. זהו פתרון למניעה בלבד ולא יכול לעצור שריפה לזמן בלתי מוגבל. הלוחות הללו מספקים ברוב המקרים איטום יעיל לזמן של כשעתיים סך הכל, כאשר באותן שעתיים צוות כבאות האש וההצלה צריכים כבר להגיע למבנה.

שימוש בחומרי איטום בעלי תקן

כאשר אתם באים לבחור בחומר איטום ללוחות חשמל או לוחות מעכבי בעירה KBS, חשוב שתוודאו כי אתם רוכשים חומרי גלם ומוצרים בעלי תו תקן של מכון התקנים הישראלי. דרך האתר תוכלו להזמין את כל חומרי הגלם למיגון פאסיבי נגד אש המאפשרים לעכב שריפה לזמן מוגבל ולמנוע התפשטות מהירה שלה לאזורים נוספים במבנה שלכם. אנחנו בחברת מעיין מיגון אש מציעים לכם מגוון רחב של מוצרים וחומרי גלם לשיפור הבטיחות נגד אש במבנה שלכם, עם יועצי בטיחות אש מהמובילים בארץ.

הזמנת חומר איטום ללוחות חשמל

רוצים לדעת עוד על חומר איטום ללוחות חשמל? מחפשים חומר בידוד ואיטום ספציפי? זה הזמן לפנות אלינו דרך האתר ולהזמין את חומרי הגלם והמוצרים הנדרשים לכם. הצוות שלנו בחברת מעיין מיגון אש זמין עבורכם דרך מספר הטלפון המופיע בראש הדף.

מידע נוסף לעיונכם