איך מקבלים תו תקן למוצר

איך מקבלים תו תקן למוצר

תוכן עניינים

מיגון אש הוא אחד התחומים החשובים ביותר בבטיחות מבנים וציוד. מוצרי מיגון אש כגון גלאי עשן, מטפי כיבוי אש, דלתות אש ועוד, נועדו להגן על חיי אדם ורכוש במקרה של דליקה. על כן, קריטי שמוצרים אלו יעמדו בתקני בטיחות ואיכות מחמירים. תו תקן למוצרי מיגון אש מבטיח שהמוצר עבר בדיקות יסודיות במעבדה ועומד בכל הקריטריונים הרלוונטיים.

מה זה תו תקן

תו תקן הוא אישור רשמי הניתן על ידי גוף התקינה, המעיד כי המוצר עומד בדרישות ובסטנדרטים מסוימים. תו תקן חשוב במיוחד עבור מוצרי מיגון אש, מכיוון שהוא מבטיח כי המוצר אכן מספק הגנה מאש ברמה הנדרשת.

איך מקבלים תו תקן למוצר

תהליך קבלת תו תקן כולל מספר שלבים עיקריים. ראשית, יש לבחור את התקן או התקנים הרלוונטיים שאליהם רוצים להתאים את המוצר. קיימים תקנים בינלאומיים, אזוריים ומקומיים במגוון תחומים – בטיחות, איכות, ביצועים, ממדים ועוד.

לאחר מכן, יש לבצע בדיקות על המוצר במעבדה מוסמכת ומוכרת על ידי גופי התקינה. הבדיקות בוחנות האם המוצר אכן עומד בכל דרישות התקן שנבחר מבחינת חומרים, תכונות, ביצועים, עמידות ובטיחות. כל זאת על פי מתודולוגיות בדיקה מוגדרות היטב בתקן הרלוונטי.

כאשר התוצאות חיוביות והמוצר עומד בהצלחה בכל הבדיקות, מתקבל אישור רשמי מגוף התקינה לסמן את המוצר בתו תקן. גופי התקינה הם ארגונים מוסמכים ומוכרים האחראיים על תחום התקינה, כדוגמת מכון התקנים הישראלי. רק הם רשאים לאשר שימוש בסימון תו תקן על מוצרים העומדים בתקנים השונים.

תהליך קבלת תו תקן הוא בדרך כלל תהליך יקר וממושך. עם זאת, הוא חיוני על מנת להבטיח שהמוצרים המשווקים לציבור אכן בטוחים, איכותיים ועומדים בסטנדרטים מחמירים. תו התקן מהווה אישור רשמי ואמין לכך.

חובת תו תקן בישראל

בישראל, חוק התקנים קובע כי לגבי מוצרים מסוימים קיימת חובה חוקית לקבלת תו תקן ורישום בפנקס התקנים הישראלי. חובה זו חלה על מוצרים שיש להם השפעה מכרעת על בריאות, בטיחות ואיכות הסביבה. לדוגמה, על מוצרי חשמל ואלקטרוניקה, ציוד כיבוי אש, מכשירי גז, כלי רכב, מזון ועוד – חלה חובת תו תקן ורישום. יצרן או יבואן של מוצר כזה חייב לפנות למכון התקנים הישראלי ולקבל היתר לסימון המוצר בתו תקן לפני שיוכל לשווקו בישראל

אם בשלב הזה ברור לכם מהו תו תקן ואיך מקבלים תו תקן למוצר, בואו לעבור את התהליך יחד עם חברת מעיין מיגון אש

מעיין מיגון אש מלווה את לקוחותיה בכל התהליך, החל מבחירת התקנים המתאימים, דרך ביצוע הבדיקות במעבדה מוסמכת וכלה בקבלת אישור תו תקן מהגופים המוסמכים כדוגמת מכון התקנים הישראלי. תו התקן המופיע על מוצרי מעיין מהווה ערובה ללקוחות כי המוצרים הם בטוחים ועומדים בכל הקריטריונים והתקנים הרלוונטיים בתחום מיגון האש.

מידע נוסף לעיונכם