איטום מעבר צנרת

איטום מעבר צנרת

תוכן עניינים

מהו איטום למעבר אש ולמה הוא חשוב למבנה שלכם?

מעברי אש מיוצרים באופן מלאכותי בלוחות מבודדים נגד אש שדרכם עוברים תשתיות צנרת שונות כמו תשתיות מים, ביוב, תקשורת וחשמל. באמצעות איטום מעבר צנרת ניתן למנוע התפשטות של שריפה לאותם האלמנטים הדליקים הנמצאים בלוחות חשמל ותקשורת. היום נהוג להשתמש בחומרי גלם מעכבי בעירה לצורך יצירת מעברי האש במטרה למנוע התלקחות של שריפה לאגפים וחללים אחרים בתוך המבנה, המהווים סכנה משמעותית לפגיעה בתשתיות המבנה. חומרי עיכוב בעירה נכנסים בקטגוריה של מיגון פאסיבי נגד אש. מיגון זה מיועד למנוע התפשטות בלבד אך אינו מטפל בשריפה עצמה, כאשר המטרה היא לעכב התפשטות הלהבות והעשן עד שיגיעו הצוותים המקצועיים של הרשות לכבאות אש והצלה.

מעכבי בעירה לכבלים וצנרת תקניים

התקן הישראלי מחייב שימוש במעכבי בעירה לכבלים וצנרת במטרה ליישם מיגון של הפחתים השונים הנמצאים בתוך הקירות של המבנה. הפתחים הללו משמשים למעבר של סוגי צנרת שונים ולכן התקן דורש למגן את הפתחים האלה למקרים של שריפות. הפתחים יכולים להיות בתוך הקירות, בתקרה ובמרצפות וישנם חומרי גלם מעכבי בעירה ייעודיים לכך. תהליך עבודת האיטום של מעברי האש צריכה להתבצע על ידי אנשי מקצוע מנוסים ודרך האתר תוכלו לקבל את השירות הטוב ביותר לביצוע איטום הצנרת.

מהן דרישות התקן לחומרי האיטום?

חומרי גלם לאיטום מעבר צנרת צריכים לעמוד בתקן מחמיר של מכון התקנים הישראלי. תקן 931 הוא התקן הרלוונטי המתייחס לעמידות נגד אש של חומרי גלם. החומרים בהם אתם משתמשים, חייבים לאפשר שינוי במבנה מבלי לפגוע בחסימה והם אינם יכולים להיות רעילים או פולטים אדים רעילים בעת שריפה. בנוסף לכך, לאחר השימוש בחומרי האיטום, יש להזמין אנשי מקצוע המתמחים בבטיחות אש לביצוע בדיקה על מנת לוודא כי המחסומים של הפתחים אכן עמידים כנגד אש. ניתן לעשות זאת באמצעות בדיקות מעבדה חיצוניות.

מומחים לביצוע איטום מעבר צנרת

להזמנת שירותים מקצועיים לביצוע איטום מעבר צנרת, צרו קשר איתנו קשר דרך האתר ואנחנו נשמח לספק לכם כל שירות או חומר גלם הנוגע לאיטום של מעברי אש. אנחנו בחברת מעיין מיגון אש מספקים מגוון רחב של חומרי גלם ושירותי ייעוץ מקצועיים של יועצי בטיחות אש.

מידע נוסף לעיונכם