איטום מעברי אש ע”פ תקן 2174

איטום מעברי אש ע”פ תקן 2174

תוכן עניינים

מהו תקן 2174 לבטיחות אש ומתי הוא רלוונטי אליכם?

התקן של מכון התקנים הישראלי 2174 מתייחס לאיטום מעברי אש במבנים והוא מפרט את המוצרים וחומרי הגלם הרלוונטיים לביצוע האיטום. לביצוע עבודת איטום מעברי אש ע”פ תקן 2174 יש חשיבות רבה לשמירה על חיי אדם ולכן הוא רלוונטי למרבית המבנים המסחריים, הציבוריים והעסקיים הקיימים היום בישראל. איטום מעברי אש מאפשר לצוותי כבאות אש והצלה לטפל במספר קטן יותר של מוקדי אש מבלי שהשריפה תפרוץ לכל חלקי המבנה. זה תלוי במידה רבה בזמן ההגעה של צוותי כבאות האש מכיוון שאמצעי האיטום של מעברים בתוך המבנה הם זמניים ויכולים רק למנוע מעבר של אש לאזור אחר לזמן מוגבל בלבד.

בדיקת השטח ע”פ תקן 2174

בכל מבנה ישנם אגפים שונים עם פתחים דרכם עוברים כל כבלי החשמל. הגבלת התפשטות האש יכולה להתבצע כאשר מונעים מהשריפה להגיע לנקודות הללו של חשמל או של גז. תקן 2174 מאפשר לבצע בדיקה מדויקת של איטום המעברים לאגפים במבנה בהם יש צנרת גז או חשמל. מדובר על סוג האיטום, חומרי הגלם לאיטום וכושר הבידוד של חומרי הגלם כנגד מעבר של אש. רמת המיגון במקרה זה נלקחת בחשבון ולכן חשוב להשתמש רק בחומרי גלם העומדים בתקן.

חשיבות התקנים לשמירת בטיחות אש

ישנם תקנים שונים הנוגעים לבטיחות אש מלבד תקן 2174. תקנים נוספים הרלוונטיים לבטיחות אש הם בין היתר תקנים 1597 ו-5210 המתייחסים לבדיקות של מערכות כיבוי אש אוטומטיות. התקנים מעמידים את רמת בטיחות האש לגבוהה במיוחד ולכן החוק מחייב לעמוד בתקנים הנדרשים. אם אתם זקוקים לביצוע איטום מעברי אש ע”פ תקן 2174, דרך האתר תוכלו לתאם פגישה עם מומחים בתחום מיגון אש אשר ילוו אתכם בתהליך התקנה של מחסומי אש ושימוש בחומרי גלם מעכבי בעירה או בתהליכי ביצוע בדיקות ותחזוקה של מתקנים קיימים.

איטום מעברי אש ע”פ תקן 2174

לקבלת מידע נוסף על תהליך איטום מעברי אש ע”פ תקן 2174, התקשרו אלינו דרך מספר הטלפון המופיע בראש האתר. אנחנו בחברת מעיין מיגון אש מציעים לכם ליווי מקצועי של מומחים בתחום במטרה לעמוד בכל הקריטריונים הנדרשים של הרשות לכבאות אש והצלה.

מידע נוסף לעיונכם