איטום מעברי אש מחסומי אש

איטום מעברי אש מחסומי אש

תוכן עניינים

איך יוצרים איטום איכותי למעברי אש?

הרשות לכבאות והצלה ומכון התקנים מגדירים אזורים של מעברי אש כאזורים המהווים סיכון מרבי לאנשים השוהים במבנה ולפריצת שריפה גדולה יותר. באמצעות איטום מעברי אש מחסומי אש באופן תקני, ניתן להגביר את עמידות האש של המבנה ולמנוע התפרצות שריפה גדולה יותר. ישנם 2 אופנים עיקריים לביצוע איטום של מערכות שונות כמו חשמל ואינסטלציה – איטום אנכי הנמצא ברצפה ובתקרה ואיטום אופקי הנמצא בקירות ומחיצות. ישנם חומרי גלם ייעודים לביצוע האיטום במעברים והם צריכים לעמוד בתקן מכון התקנים הישראלי 931.

דרכים לביצוע איטום מעברי אש

אחת הדרכים להוספת איטום מעברי אש היא שימוש במחסומי אש. מחסום אש הוא מבנה מוכן הנועד למנוע את התפשטות האש לחללים נוספים במבנה. זה יכול להיות אנכי או אופקי למבנה כפי שציינו בתחילת המאמר. הוא יכול להיות עשוי מחומרי גלם שונים כגון מתכת ובטון בשילוב חומרים ייחודים לעיכוב בעירה. לעיתים רבות ניתן לראות שילוב של מחסומי אש יחד עם חומרי איטום במטרה ליצור שכבה כפולה של הגנה מפני התפשטות השריפה. חשוב לציין כי כל האלמנטים הללו הם זמניים ויכולים למנוע התפשטות של שריפה לזמן מוגבל בלבד. בין מספר דקות עד מספר שעות, תלוי ברמת השריפה וגודל החסם.

היתרונות של איטום אש למעברים

ביצוע איטום מעברי אש מחסומי אש מגיע עם מספר יתרונות מרכזיים. היתרון הראשון הוא קודם כל עמידה בתקנות הבטיחות הנדרשות של הרשות לכבאות אש והצלה. בנוסף לכך, אתם מספקים הגנה משמעותית במקרה של שריפה לאנשים השוהים במבנה, בין אם אלה לקוחות ובין אם אלה עובדים או מבקרים במקום. ההשקעה באיטום כנגד אש לטווח הארוך תחסוך לכם בעלויות הנוגעות לנזקים עקב שריפות ועשן לרכוש ולמבנה שלכם. המטרה של האיטום בסופו של דבר הוא למנוע שריפה גדולה יותר ולאפשר לצוותי הכבאות וההצלה להגיע בזמן לכיבוי השריפה בצורה אופטימלית, עם פגיעה קטנה ככל הניתן בנזק לרכוש.

איטום מעברי אש מחסומי אש

לקבלת פרטים נוספים לגבי איטום מעברי אש מחסומי אש, צרו איתנו קשר דרך האתר ותוכלו לקבל את כל המידע העדכני לגבי חומרי הגלם והמוצרים שאנחנו מציעים. אנחנו בחברת מעיין מיגון אש מספקים פתרונות איכותיים לחסימה ואיטום מעברים כנגד אש ונשמח לספק לכם את השירות הטוב ביותר לאספקת חומרי הגלם הנדרשים לכם.

מידע נוסף לעיונכם