איטום אש פסיבי

איטום אש פסיבי

תוכן עניינים

מהו מיגון אש פאסיבי ולמה הוא חיוני למבנה שלכם?

מניעת שריפות במבנה באופן מוחלט היא בלתי אפשרית, אך מניעת התפשטות של אש ועשן יכולה להתבצע באמצעות איטום אש פסיבי. למה חשוב למנוע התפשטות של אש ועשן? על מנת שצוותי כבאות האש והצלה יוכל להשתלט על שריפה הם צריכים להתמקד במוקדי השריפה הגדולים ביותר במבנה. כאשר ישנם מספר גדול של מוקדי שריפה ועשן באותו מבנה, זה יוצר קושי רב לסיים את כיבוי השריפה. במידה ומדובר על מבנה הצמוד למבנים נוספים, לעצים וצמחייה, הסיכון הוא אף גדול יותר. אמצעי ההגנה להתפשטות שריפה מחולקים ל-2 באופן כללי – מחסומי אש פיזיים אשר מטרתם למנוע את מעבר האש או העשן למקומות אחרים במבנה וחומרי גלם לעיכוב בעירה.

דלתות וקירות למיגון אש פסיבי

מלבד דלתות למיגון אש הנפוצות ברוב המבנים המסחריים והעסקיים ברחבי הארץ, ישנו מיגון אש פסיבי אשר לעיתים אינו נראה לעין בלתי מקצועית. מדובר על קירות אש החוסמים בעיקר מעברים באזורים של לוחות חשמל, צנרת גז וציוד וחומרי גלם דליקים. קירות האש מונעות מהשריפה להגיע לאזורים בעלי סיכון גבוה להתלקחות וניתן להשתמש בהם גם בחדרים וחללים המאחסנים חומרי גלם דליקים כמו בדים, חומרים כימיים ואפילו כלי נשק ואמצעי לחימה נפיצים. שימוש נכון באמצעים הללו של המיגון הפאסיבי יכול לסייע לכם בשמירה על האנשים השוהים במבנה בזמן שריפה ולהפחית את הפגיעה ברכוש ובסחורות במבנים מסחריים ותעשייתיים.

עמידה בקריטריונים של חברות הביטוח

חברות הביטוח בישראל מחזיקות בפוליסות שונות לכיסוי במקרה של שריפה במבנים. עם זאת, הן ברוב המקרים לא נוטות לאשר פיצוי במהירות או בסכומים הרלוונטיים לאותו מקרה של שריפה. עמידה בקריטריונים קשוחים של בטיחות אש ועשן באמצעות איטום אש פסיבי, יכולה לסייע לכם בקבלת הפיצויים האופטימליים במקרה של פריצת דליקה במבנה שלכם.

חברה מובילה לאיטום אש פסיבי

רוצים לדעת עוד על איטום אש פסיבי? מעוניינים בהתקנה של מחסומי אש אפקטיביים? פנו אלינו לחברת מעיין מיגון אש ואנחנו נוכל לספק לכם את כל המידע והכלים הרלוונטיים למיגון אש למבנה שלכם. הצוות שלנו יגיע אליכם למבנה ויבנה עבורכם תוכנית מותאמת אישית להקמת מיגון פאסיבי איכותי.

מידע נוסף לעיונכם